KRÓLIK W SZPARAGACH – DANIE ODGRZEWANE

Na konkurs „Kobiecym okiem”, zorganizowany kiedyś przez nasz DK (pisałam już o tym), napisałam dwa opowiadania. Pierwsze, „Mam na imię Nadzieja”, mówiło o relacji synowa-toksyczna teściowa. Odgrzałam potem ten pomysł i rozbudowałam w powieści „Maski”.
Drugie opowiadanie bynajmniej nie było „kobiecookie”, bo wymyśliłam mu męskiego narratora – po nieporozumieniach z dziewczyną przypadkiem z metropolii trafił na prowincję sielską-anielską i zaczął odkrywać jej uroki. Tytułowe „Miłowice” to trochę moje miasteczko i jego okolice, bohaterowie oczywiście są fikcyjni (choć nie całkiem i nie wszyscy…).
To opowiadanie odgrzewałam dwa razy. Najpierw – trochę tę historię zmieniłam i przede wszystkim – skróciłam do 18000 znaków, bo takie były wymogi kolejnego konkursu („PIN i zielonym” – pisałam już o tym). Tak powstał „Królik w szparagach”.
Po raz drugi odgrzałam „Królika”, tym razem już bez istotnych zmian, w trakcie trwania konkursu „romansowego” na FB. Bo przecież ta historia jakieś tam romansowe treści zawiera.
Zamieszczam to opowiadanie na stronie „Opowiadania”. Może spodoba się komuś, kto tak jak ja kocha jeziora i małe miasteczka.  Zapraszam do lektury.

szparagi

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.