50 PLUS TEŻ PO ODGRZANIU

Opowiadanie „Www.piecdziesiatplus.pl”, jak wszystkie – ma swoją historię. Pomysł w nim wykorzystany zrealizowałam najpierw w „Maskach”. Po przywróceniu do życia Adama musiałam jakoś uzasadnić jego późniejsze zniknięcie, wymyśliłam więc jego żonie wątek romansu wirtualnego, po którym to małżeństwo ostatecznie się rozpadło.
Wątek ten, rozbudowany i trochę zmieniony, stał się potem konstrukcją osobnego opowiadania. Bo pomyślałam sobie: czemu nie? Do konkursu na opowiadanie romansowe miłość wirtualna pasuje jak najbardziej. „Zaczynem” stała się historia pewnej osoby (z pewnością nie odosobniona, w necie nawiązują się zapewne miliony takich romansów). Moją ambicją było przedstawić tę historię  trochę jak groteskę, kicz… Nie wiem, czy mi się udało, bo niektóre osoby komentujące opowiadanie jednak tego kiczu nie czuły.
Ba, jak to często bywa – ktoś się dopatrywał w tej historii traumatycznych przeżyć samej autorki.
Co oczywiście nijak się ma do mojego życia. Jest fikcją literacką. Widocznie jednak brzmi wiarygodnie. Co jako autorkę – bardzo mnie cieszy. 🙂

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.