NA JAGODY

Taki tytuł nosi wierszowana historyjka autorstwa Marii Konopnickiej, kiedyś znana chyba wszystkim dzieciom, dziś… nie wiem.
Pisałam niedawno o wyprawie na grzyby, których nie znaleźliśmy, za to – choć na jagodach tu w naszej okolicy byliśmy po raz pierwszy!!! – jagód w krótkim czasie znaleźliśmy sporo. Wprawdzie kudy im do litewskich, zarówno pod względem ilości, jak i wielkości, jednak pierogi z jagodami dziś na obiad będą!
Na spływie litewskim pierogów zrobić się nie da, w każdym razie dotąd nie próbowaliśmy. Ale już naleśniki – bez problemu! I desery rozliczne, jagody z cukrem i 32-procentową litewską śmietaną…
Z tąż śmietaną również kurki litewskie, z niewielkim dodatkiem makaronu. 😉
Na samą myśl ślinka mi leci.

To już niedługo. Odliczamy dni. Zbiórka przedspływowa w Maćkowej Rudzie 19 bm., no a potem… Wiosła w dłoń, kubki w dłoń (na jagody), worki w dłoń (na kurki), wędki w dłoń (na ryby)…  Ach!… 🙂

3 komentarze do “NA JAGODY

  1. No i obśliniłam komputer! Uwielbiam jagody! A takie ze śmietanką (litewską…), z cukrem, mmmm, pychota. Wierszyk też znam, ale nie pamiętam niczego poza tytułem. Książka już przekazana młodszym pokoleniom. Szczęśliwie się czeka na takie wakacyjne przygody… Potem wyrusza się w świat, a potem wspomina całą jesień… Pięknie!
    Haniu, nasze plany wakacyjne krystalizują się. Będziemy w PL pod koniec sierpnia. I to zmotoryzowani, bo chyba wynajmiemy samochód w Berlinie i zapowiada się krążenie na trasie Berlin – Mielenko – Bydgoszcz – Berlin. Lubniewice mieszczą się chyba w ramach 🙂 Będziecie w domku?

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.