LUBIĘ LUBNIEWICE

Lato w pełni. W naszej miejscowości sporo turystów. Cieszę się, że Lubniewice znowu kwitną.

LCE
Trafiłam tu przed laty, sprawdzając anons na uczelni. Janek był wtedy w armii po studiach i od pewnego czasu szukaliśmy miejsca na osiedlenie się. Góry odpadły. I dobrze. Zawsze wolałam wodę. 🙂
Szkoła w Lubniewicach chciała zatrudnić nauczycieli o naszych specjalnościach, oferowała mieszkanie, a nawet kilka do wyboru.
Przyjechałam tu autostopem. Był 25 maja, piękny, słoneczny dzień. Zanim trafiłam do dyrektora szkoły, przewędrowałam przez całe niemal miasteczko. Właściwie wtedy jeszcze wieś, bo prawa miejskie odzyskały Lubniewice w r. 1994. Uliczki z kocimi łbami, nierówne chodniki, stara poniemiecka czerwona szkoła… Ale co tam! DWA JEZIORA! (a trzecie tuż obok). Miejscowość malowniczo położona pomiędzy nimi. Szłam zachwycona i takoż zachwycona, po dogadaniu się z dyrektorem, relacjonowałam potem Jankowi moje pierwsze wrażenia.
Tak przedstawia się historia naszych lubniewickich początków. Dziś jesteśmy starymi, zakorzenionymi lubniewiczanami, wciąż zachwycającymi się urodą tego miejsca.
O lubieniu Lubniewic napisałam w ub. roku tekst, dotąd niepublikowany (choć są pewne zajawki…). Zamieszczam go na stronie „Opowiadania”.

Reklamy

2 komentarze do “LUBIĘ LUBNIEWICE

  1. Ja też lubię Lubniewice, chociaż nigdy w nich nie byłam (od pewnego czasu się do nich nachalnie wpraszam). Znam pewną przeuroczą lubniewiczankę. Haniu, dzięki za niezmordowane przybliżanie nam uroków Twojego miasta oraz zdradzanie szczegółów z życia prywatnego, które pasują jak ulał do urody Lubniewic. I za lekcję gramatyki/ortografii lubniewickiej! Buźka!

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.