SPOTKANIE Z ANNĄ M.

Robiąc dziś zakupy, usłyszałam na mieście info, jak się potem okazało – bardziej zgwizd – że w naszej bibliotece odbędzie się spotkanie z profesorem Miodkiem. Na żywo!
Nasza biblioteka realizuje różne ciekawe projekty. M.in. spotkania czytelniczek dyskutujących na temat tej czy innej książki. Zapraszana, niespecjalną miałam na to ochotę, bo się już w życiu dość nadyskutowałam i nastowarzyszałam. Inny projekt to wirtualne spotkania ze znanymi ludźmi z pasją, np. było takie z Krystyną Jandą. Też mi się nie bardzo paliło…
Ale Miodek! Wiadomo. Popędziłam czym prędzej, po drodze planując, jakie zadam mu pytania.
Okazało się, że nie na żywo i nawet nie on, widocznie w ostatniej chwili nastąpiła zmiana bohaterów projektu, bo dziś wystąpiła Anna Musiałówna, fotografik, fotoreporterka z „Polityki”.
Bardzo ciekawie opowiadała o swojej pasji, spotkaniach z ludźmi, okolicznościach zrobienia tej czy innej fotografii. Rozmowa ilustrowana była jej – i nie tylko jej – zdjęciami, głównie czarno-białymi. Szczególnie podobały się nam, uczestniczącym w tej wideokonferencji, fotografie z lat sześćdziesiątych, siedemdziesiątych – obrazki obyczajowe z Polski, którą tak dobrze jeszcze pamiętam.

Tak więc, przypadkiem, otarłam się dziś o kulturę wysoką. I uważam to otarcie za sympatyczne i wartościowe. Nawet po powrocie do domu z moją biblioteką, która była dla mnie dotąd tylko wypożyczalnią książek, nawiązałam znajomość fejsbukową. Ciekawe, z kim będzie następne spotkanie… 🙂

Reklamy

3 komentarze do “SPOTKANIE Z ANNĄ M.

  1. Haniu, ale blogujesz! Jej, ojej! Ja tu sobie z górki jeden tekst podczytuję, a pod spodem tego pełno! Gratuluję dobrych chęci i weny! Brawo!
    A z Miodkiem… e tam! 🙂 Może by się tylko mądrował. TY i tak znasz się lepiej na ojczystym języku. W moich oczach przynajmniej. I już.
    Pozdrawiam.
    P.S.
    Jutro skoto świt biorę się za dalsze czytanie Twojego bloga. Lektura obowiązkowa.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.