TNĘ!

Wczoraj – ale już nie w winniczce – wpadło mi do głowy, żeby „obrobić” na konkurs „Chimery” dwa kolejne opowiadania. Bo można wysłać aż trzy, czego wcześniej w regulaminie nie dostrzegłam. Czy na pewno „Boh trojcu lubit” i czy trójką zwielokrotnię swoje szanse, nie wiadomo – ale co mi szkodzi spróbować.
Rzecz w tym, że opowiadanie nie może przekroczyć 18 tysięcy znaków. Ze spacjami. Pisałam już o tym. Zaczęłam od „Wigilii”. Zmieniłam jej tytuł na „W takim dniu” i zaczęłam ciąć.
Wystartowałam z poziomu prawie 24 tysięcy. Kilka godzin przesiedziałam przy komputerze, aż piekły mnie oczy i rozbolała głowa. Efekt wciąż był niesatysfakcjonujący. O mękach przycinania tekstów pisałam zresztą już kiedyś w niecodzienniku. Na szczęście to jest podobno również ćwiczenie warsztatu.
Dziś rano wycięłam kolejne znaki. Na przykład wpadłam na pomysł, by z Jadzi zrobić Olę, bo to za każdym razem, gdy pojawia się jej imię, o trzy znaki mniej. 🙂
W chwili obecnej ilość znaków wynosi 18224. Do szczęścia brakuje zatem niewiele, lecz naprawdę nie wiem, co jeszcze wyciąć.

Na razie idę ciąć włoszczyznę do rosołu. 😉

6 komentarzy do “TNĘ!

 1. „W rozpaczy pocięła włoszczyznę na sześć tysięcy kawałków.
  – Nigdy dość – myślała, ciachając marchewki w mikroskopijne kostki. – Stara się człowiek, męczy, a oni i tak chcą więcej!
  Nóż oślizgnął się niebezpiecznie w kierunku opuszka zgrabnego paluszka. Na szczęście w drzwiach pojawił się mąż.”

  S.King zaleca cięcie 20% w drugim czytaniu 🙂

  • Wiem, choć nie lubię Kinga. Ale tak mi trudno się rozstawać z każdym słowem… Tnę, bo muszę. Czyli że materiał na pisarkę ze mnie marny, bo nie stosuję się do zaleceń. 😉
   A z czego ten cytat o włoszczyźnie?

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.