KOBIETA NIE CAŁKIM ELEGANCKA

Kiedy byłam dziewczynką w wieku szkolnym, mama czasem wysyłała mnie na targ. Na taki prawdziwy targ, który odbywał się we wtorki i piątki na targowisku miejskim i był oceanem smaków, zapachów, kolorów i jazgotu targujących się klientów i przekupek. Z boku stały wiejskie wozy, konie robiły kupę, kury się darły… Trochę podobny do tego z czasów mojego dzieciństwa jest targ w Kazimierzu Dolnym, tam rzeczywiście okoliczni rolnicy sprzedają swoje ziemiopłody. Ale można też kupić banany, owoce kiwi czy jeszcze większe egzoty. Kto w dawnych czasach widział egzoty na polskich targach?

Mama zwykle wysyłała mnie po jajka. Przykazywała, bym najpierw przeszła się wśród straganów i poszukała, gdzie są tańsze. Ale ja zawsze kupowałam jajka u pierwszej z brzegu przekupki i szybko robiłam w tył zwrot, bo mi się wydawało, że gdy zacznę przebierać, wybierać i w końcu kupię u jakiejś pani, to tym innym będzie przykro, że nie u nich.
Z chodzeniem po sklepach mam podobnie. Najchętniej dokonałabym zakupu w pierwszym z brzegu i nie musiała już łazić po innych. Ja zwyczajnie, choć to jest mało kobiece, nie lubię chodzić po sklepach. A gdy już muszę, zakupu dokonuję często na łapu-capu i potem jestem wprawdzie zadowolona, że już mam to z głowy, ale rozdarta, że mogłam poszukać czegoś lepszego… Dlatego ostatnio, o ile to możliwe, nie dokonuję zakupów w „prawdziwych” sklepach, zdając się na lumpeksy i w ogóle czyniąc to rzadko.
Czasem jednak trzeba odstąpić od tych przyzwyczajeń. Na przykład gdy zapragnie się zostać kobietą elegancką i wejść w posiadanie sukienki typu mała czarna. Czego usiłowałam dokonać w dniu wczorajszym i co opisałam w niecodzienniku.

Zapraszam do lektury „Małej czarnej”.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.