JEDNAK NIE!

Jeszcze w niedzielę było pięknie, ciepło i słonecznie, najpierw wybraliśmy się na grzyby, potem zaliczyliśmy przejażdżkę rowerową… A następnego dnia już definitywnie zaczęła się jesień. Nie mogłam dłużej odkładać prac jesiennych. Porobiłam porządki z kwiatami, powyrywałam nieco zeschłych badyli, przycięłam parę krzaków. Ciąg dalszy nastąpi (albo i nie).
Ta pora roku, gdy przestaje być złota, wiadomo – nie nastraja optymistycznie. Raczej sprzyja gnuśności. Do rzucenia się ku ogrodowym porządkom musiałam się więc solidnie przymusić.
Ale jest i korzyść. I wielkie poczucie ulgi – nie tylko z powodu przyciętych roślin czy umytych skrzynek. Podczas prac w ogrodzie miewam pomysły związane z moim pisaniem, tak było i teraz. W sprawie przerabiania „Peluni” i dodawania do niej mięsa postawiłam kropkę nad i.
Ta sprawa męczyła mnie od kilku dni, przybierając kierunek zupełnie inny od tego na starcie. Początkowy zapał szybko zbladł. Z każdym dniem tzw. głos wewnętrzny coraz silniej się przeciwko temu pomysłowi buntował, aż w końcu zdecydowanie krzyknął „nie!”
Niech Pelunia pozostanie taka, jaka jest. Co najwyżej dopiszę do niej jakieś nowe rozdziały, bo przecież wspomnień mam sporo.
Pomijam nawet aspekt osobisty – że może takie majstrowanie przy tekście byłoby dla mnie rozdrapywaniem ran, a jednocześnie deprecjonowaniem pamięci o mojej mamie i zmierzaniem ku komercji.
Nie dodam do „Peluni” mięsa. Jednak nie! Nie chcę robić z niej powieści, jakich zapewne wiele na rynku, kolejnego wyciskacza łez dla kobiet czy czegoś w tym rodzaju.
Prędzej już spróbuję „Pelunię” w obecnym kształcie, czyli jednak „bezmięsną”, wysłać do jakichś wydawnictw.

A poza tym nic na działkach się nie dzieje…

3 komentarze do “JEDNAK NIE!

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.