POSTANOWIENIA NOWOROCZNE

Słyszałam, że nie ma sensu ich robić, bo i tak realizowane są w niewielkim stopniu. Może dlatego czyniłam je rzadko, a jeśli nawet, to zapewne w sprawach mało istotnych, bo nie umiem dziś powiedzieć, czego dotyczyły i czy w ogóle je spełniłam.

Powyższe nie dotyczy kończącego się niedługo roku. W noc sylwestrową obiecałam sobie, że powrócę wreszcie na niwę komunikacyjną.
Pierwsze postanowienie brzmiało zatem:
ZNÓW JEŹDZIĆ NA ROWERZE.
Plan wykonałam i mój sezon rowerowy, do którego powróciłam po niemal trzyletniej przerwie, uważam za bardzo udany, nawet pochwaliłam się tym osiągnięciem w niecodzienniku.
Postanowienie drugie to:
PONOWNIE USIĄŚĆ ZA KIEROWNICĄ.
Stało się to dziś! 🙂 🙂 🙂
Przed wypadkiem jeździłam samochodem przez dwadzieścia lat, lecz po trzyletniej z hakiem przerwie nie miałam pojęcia, jak będzie. W obawie bym nie narobiła kuch w miejscach publicznych, mąż zawiózł mnie najpierw na drogę gruntową. Ćwiczyłam ruszanie, jazdę, cofanie; „ćwiczyłam” to nawet nie jest dobre słowo, bo od razu poszło mi dobrze. Moje nogi i ręce pamiętały czynności mechaniczne i same wiedziały, co mają robić. Nasze kochane autko (fotografia jest jeszcze sprzed wypadku) też zachowywało się bardzo przyjaźnie wobec kierowcy, który trochę wyszedł z wprawy. volv
Na koniec więc przejechałam się – już sama, bez asysty – po paru ulicach miasteczka.  Prowadzenie samochodu z jednym okiem zamkniętym (a przecież tylko tak mogę, inaczej zezowałabym) to jednak pewien dyskomfort, problemem jest na przykład właściwa ocena odległości. Nie zamierzam się więc rzucać z motyką na słońce i na pewno będę – tak jak to jest z rowerem – pokorna wobec swoich ograniczeń.
Ale bardzo, bardzo się cieszę, że zrobiłam dziś pierwszy krok.

2 komentarze do “POSTANOWIENIA NOWOROCZNE

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.