DZIENNIKI PODRÓŻY

droga Jestem zodiakalnym Rakiem i najlepiej mi we własnej skorupce – w domu. Czasem się jednak odskorupiam.

I wyruszam.
Jako dziecko i młodzież swojego zaraczenia jeszcze nie odczuwałam, widocznie to przychodzi z wiekiem. Ogromnie lubiłam wszelkie wyjazdy. Na przykład ciężarówką (!) nad jezioro do Kosarzyna czy pociągiem piętrusem do Poznania (jaka to była radość ganiać po tych piętrach). Jeździłam na wczasy rodzinne, na wycieczki szkolne, podróżowałam autostopem. Obóz harcerski, wycieczki rowerowe, obozy wędrowne, rajdy, wycieczki zakładowe, wyprawy z przyjaciółmi całymi rodzinami – to też mam na koncie. Z rodzicami, potem sama bądź z przyjaciółmi, z Jankiem, sporo wyjazdów z dziećmi, ostatnio znów w duecie…
Nie mogę powiedzieć, że zwiedziłam świat, bo nawet Europę tylko w niewielkiej części – najwięcej podróży zaliczyłam w kraju ojczystym.
Ale i zagranicy trochę się uzbierało. NRD, potem już zjednoczone Niemcy, Austria, Czechy, Węgry Chorwacja, również Włochy i Szwecja.
Zapiski z tych wyjazdów, najpierw jako dziewczę piszące pamiętniczek, potem jako zapisywaczka dzienników domowych, zwykle robiłam już w domu, po powrocie z wojaży. Są wszakże dwa wyjątki, gdy na bieżąco prowadziłam „dziennik podróży”. Jeden podczas naszej wyprawy w 2012 r. (głównym celem była Chorwacja, ale po drodze… ho, ho!), a drugi to ubiegłoroczne zapiski robione podczas spływu kajakowego.

Zaczęłam się zatem zajmować intensywnie przepisywaniem na blog. Dla mnie to przede wszystkim powrót do miłych wspomnień, ale może i komuś się te historie spodobają?
W starożytnych zeszytach mam też zapisane dzień po dniu (acz z poślizgiem) różne wyprawy, np. z czasów licealnych, jedna to był rajd „Szlakiem zdobywców Wału Pomorskiego”, druga – wycieczka szkolna do Krakowa, Wieliczki i Zakopanego. Muszę poszukać tych zapisków, jeśli nie będą zbyt infantylne i egzaltowane – oj, mogą! 😀 – też je tu przepiszę.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.