38

gozdziki

19 lutego 1977 roku padał deszcz. Podobno to zła wróżba. Że jeśli pada w dzień ślubu, będzie potem zapłakane życie.
Miałam sukienkę z niebieskiego bistoru i wiązankę białych goździków. Marzyła nam się taka z białych bzów, ale był problem z załatwieniem tych kwiatów zimą. Dziś by ściągnęli z końca świata. Wtedy – marzenie ściętej głowy.
Za garnitur ślubny Janka wyrabiał jego ciemnoniebieski garnitur ze studniówki. Żeby wyglądać porządnie – tzn. zadośćuczynić oczekiwaniom rodziców i teściów – mój ukochany miał, jak później już nigdy (z wyjątkiem rocznego pobytu w armii) wygolone oblicze. Zero brody, wąsik jedynie i dość krótka fryzurka. my
W Urzędzie Stanu Cywilnego najbardziej renomowanemu gubińskiemu fotografowi popsuł się aparat – flesz nie błyskał. Oświetleniem w sali ślubów były jedynie żyrandole i światło zza okien. Czarno-białe zdjęcia są mało wyraźne, choć owszem, widać na nich, że to my, nasi świadkowie, rodzice, znajomi.
Po przyjęciu w moim domu rodzinnym noc poślubną mieliśmy w hotelu. Następnego dnia po obiedzie, obładowani domową wałówką, by móc poczęstować kolegów w akademiku, pociągiem wróciliśmy do Zielonej Góry.
Przez całą drogę spoglądałam raz po raz na prawą dłoń i manewrowałam nią tak, żeby cały wagon widział, co mam na palcu.
Obrączkę!!! 🙂

To było trzydzieści osiem lat temu. Obrączek nie zdejmujemy nigdy. I z tym przepłakanym życiem to też nie była prawda. ❤ ❤

4 komentarze do “38

  1. Ale cudnie! I opowieść i zdjęcia. Te szare zresztą stokroć lepsze niż dzisiejsze tysiące kolorowych. A pewnie jeszcze przez dotyk wielokrotny mają jeszcze inną gęstość.Pozdrawiam Was i życzę następnych 38. A co? Nawet 40.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.