RAPORTU C.D.

zarośla 014

1. Wysłałam opowiadanie na konkurs. Otrzymałam odpowiedź, że spełnia ono wymogi formalne i zostało przyjęte do oceny. Ogłoszenie wyników planowane jest na koniec sierpnia.
Obawiam się, że wymogi formalne (chodzi głównie o ilość znaków) są jedynymi, jakie spełniam, bo już z tematycznymi mocno się rozmijam. Ale każda okazja do ćwiczeń umysłowych jest dobra i na tym na razie poprzestańmy.

2. Wysłałam „Pelunię” – do dwóch wydawnictw, ale to nie koniec. Na razie uderzam w te, które nie żądają wydruku. Do tekstu dołączyłam tzw. konspekt wydawniczy. Składa się on z opisu tekstu, który uczyniłam kiedyś bodaj na potrzeby konkursowe (teraz uzupełniłam o nowe rozdziały), a cała reszta tego konspektu to dzieło Zuzy.

Zuza albowiem jest główną admiratorką i sprawczynią tych działań „okołopeluniowych”. Ja przecież napisałam te wspomnienia z powodu traumy i w przekonaniu, że mogłyby zainteresować czy wzruszyć co najwyżej „krewnych i znajomych króliczka”. Tak też odpowiedziałam Gienkowi Kurzawie, który już dawno oferował mi pomoc w wydaniu „Peluni”. Osobną choć niebagatelną sprawą był wtedy tzw. selfpublishing, czyli wydanie na własny koszt. Ale to nie tylko o sprawy finansowe chodziło. Uważałam, że te historie z życia Peluni (i zarazem mojego, i całej naszej rodziny) są zbyt niszowe, że to rzecz za mało uniwersalna.
Ale Zuzanna uważa inaczej. Wzięła się do roboty i tak mnie w końcu nakręciła, że i ja postanowiłam dłużej nie zasypiać gruszek w popiele.
Czy jednak ta opowieść znajdzie uznanie wydawców?… Teraz przede mną długie czekanie na odpowiedź. Lub jej brak.

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.