TRÓJKO, NIE PSIEJ

kupy Trójko moja kochana, słucham Cię od początku Twego istnienia, w ostatnich latach codziennie, niemal od rana do wieczora. Ostatnio, Trójko, nadajesz reklamę, w której dziecko bez tabletu, laptopa i smartfona pyta „Mamo, tato, jak żyć?”. Trójko, ja rozumiem, że musisz się utrzymywać z reklam, takie dziś czasy. Ale czy naprawdę MUSISZ nadawać TĘ reklamę? Trójko kochana, wszystko wokół psieje. Proszę, nie psiej i Ty!

List tej treści wystosowałam dziś do mojej ulubionej stacji radiowej, to znaczy do jej profilu na Facebooku. Nie sądzę, żebym doczekała się odpowiedzi ani tym bardziej, że reklama zniknie z anteny, bo od czasu wysłania tego listu – a siedząc przy kompie, mam oczywiście włączone radio – wysłuchałam jej już kolejne trzy razy.
Reklamodawca dał kasę, zwiększy sprzedaż reklamowanych gadżetów, licznym dzieciom słuchającym radia zwiększy się poziom wody w mózgu, ich rodzicom ubędzie trochę z portfela, a trójka dzięki reklamie wyemituje kolejny program misyjny…
Takie czasy. 😦

Ale przynajmniej dałam wyraz.

4 komentarze do “TRÓJKO, NIE PSIEJ

 1. Czasami odpisują. Mnie odpisał z Wiadomości Michał Siegieda, podjęliśmy nawet koresponcję „o życiu”. Zabawne było to, że radził, aby syn nie oglądał za dużo tv 🙂 A ja tylko chciałam być miła i zeznałam (zgodnie z prawdą), że codziennie wiadomości z synem oglądam (dawno temu). 🙂 Nie przeżyj szoku, jeśli odpowiedzą. A jak TY żyjesz bez tabletu, laptopa i smartfona? Może napisz do nich jakiś dowcipny tekścik, że „nawet emeryt” może bez tego badziewia żyć 🙂

  • No nie odpowiedzieli. A reklama leci dalej.

   Jednak dla ścisłości: życie NAWET emeryta bez „badziewia” nie jest już proste. ALE MAŁEGO DZIECKA, KTÓRE SZANTAŻUJE STARYCH, ŻE BEZ TYCH GADŻETÓW NIE MA MOTYWACJI???

  • ERRATA:
   ODPOWIEDZIELI!!! Tylko, gapa, nie zauważyłam, bo to było w „Innych”.
   Ustami jednego z redaktorów, bardzo sympatyczna odpowiedź. Z zastrzeżeniem, że prywatna, więc nie będę cytować.
   W każdym razie trójka też ubolewa.
   A ja pozostanę jej wierna. 🙂

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.