EWERGRINY

KRY13 Czy wciąż (lub znowu?) „zielono mam w głowie i fiołki w niej kwitną”, czy też jestem już coraz bardziej kapusta głowa pusta?

Jako dziecko byłam radosną i bezrefleksyjną rozszczebiotaną gadułą.
Jako młodzież, już refleksyjna i nadmiernie egzaltowana, szczebiotałam nadal, gadulstwem zasłaniając swoje kompleksy i osłaniając się niczym tarczą przed światem, by nie zranił. Uważałam się wtedy za pesymistkę, w czym utwierdzał mnie stan częstego zakochiwania się bez wzajemności.
Jako kobieta dojrzała, u boku fajnego faceta, pracująca zawodowo, żona i matka dzieciom, cieszyłam się tym, co mam, ale czy naprawdę umiałam to cenić? Jak ta Barbara Niechcicowa, wciąż miałam tendencje do zamartwiania się z byle powodu, niespania po nocach i wyolbrzymiania problemów.
Dziś im jestem starsza, tym – paradoksalnie – radośniejsze mam spojrzenie i chciałabym ocalić je jak najdłużej. Może to świadomość, że jest już z górki i trzeba się cieszyć każdym dniem, każdą dobrą chwilą. A może smutny początek dziecinnienia…

Ala B. nazwała nas „evergreenami”.  „Pomimo mijających lat ciągle tyle świeżości w odczuciach i postrzeganiu świata”, napisała.
Piękny komplement. Ale czy naprawdę zasłużony?

O kapuście jeszcze taka „złota myśl”, z jednej z najulubieńszych powieści mojej młodości, „Tabliczki marzenia” (do dziś pamiętam, tak mi się to zdanie podobało!): „przekrój mózgowia i przekrój kapusty są zastanawiająco podobne i u jednych z czasem podobieństwo przechyla się na stronę mózgowia, a u drugich na stronę kapusty”.

Coraz bliżej mi do kapusty… Byle tylko nie pozostał mi wyłącznie  głąb! 😉

 

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.