OPISANIE POPOŁUDNIA NAD ARIANKĄ

12179579_1040476922650516_1200556283_n Poeta Kurzawa, czasem zaglądający na mój blog, napisał mi niedawno „i dowiaduję się skądinąd, że z tą Arianką to czyste kłamstwo, wymysł i humbug”. Żartem, rzecz jasna.
A jak jest w istocie?
Na jakiejś mapie w necie Janek widział tę nazwę, choć ona jest przez nas wymyślona i żadnego umocowania geograficznego czy administracyjnego nie posiada. Pisząc „przez nas”, czynię nadużycie, bo dokładnie to było tak, że nazwę wymyślił kiedyś nasz znajomy, Irek. Mieszkamy na ulicy Ariańskiej, siedzieliśmy z Irkiem i Marysią przy jednym z naszych pierwszych ognisk nad rzeczką, niedługo po przeprowadzce, i Irek wówczas tak rzeczkę nazwał. A nam się ta nazwa bardzo spodobała i używamy jej z lubością.

Tymczasem podobno ciek, nad którym leży nasza działka (a z racji głębi i z powodu tarasowej konstrukcji trochę nad nim stoi), to nie żadna Arianka, a Lubniewka, która wypływa z jakiegoś miejsca za ogródkami działkowymi, potem sobie meandruje przez osiedle „Berlinek”, mija włości po drugiej stronie szosy, zahacza o nas i sąsiadów z Ariańskiej i Piastowskiej, by po dalszych meandrach wpaść do oczyszczalni i stamtąd, już w charakterze oczyszczonej strugi, zakończyć swoją wędrówkę w jeziorze Krajnik.
A my zawsze myśleliśmy, że Lubniewka to ten przesmyk łączący jeziora Lubniewsko i Lubiąż, z Lubiąża w postaci kolejnego przesmyku wpadający do Krajnika i wypływający zeń jako regularna rzeczka, niekiedy nawet spływowa.
Więc czuję się odarta ze złudzeń i już sama nie wiem, co jest Arianką, a co nią nie jest. Może to faktycznie humbug. 😉
Tak czy siak, NASZA rzeczka dla nas JEST Arianką i już.

Tytuł tego wpisu zapożyczyłam od Ali. Zdjęcie też jest jej autorstwa. Weszłam bowiem dziś na jej blog, a tam taki pean! Aż głupio się chwalić, ale co tam, nasza Arianka już niejedną osobę zauroczyła i nią pochwalić się nie jest grzechem.
Alu, dzięki!
http://alicja-barbara.bloog.pl/id,351961062,title,Slowa-na-raty-czyli-popoludnie-nad-Arianka,index.html

1 komentarz do “OPISANIE POPOŁUDNIA NAD ARIANKĄ

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.