PODOBA MI SIĘ BYCIE KURACJUSZKĄ

park norweski Wszystkie zabiegi mamy tu na miejscu, w budynku sanatoryjnym, nie trzeba nigdzie wychodzić i się przeziębiać.
Samo latanie, wielokrotnie w ciągu dnia, po długich korytarzach i schodach (budynek sanatoryjny jest olbrzymi) oraz trochę tańca to już plus dla zdrowia i kondycji. Że o zabiegach: ćwiczeniach, masażach i borowinach nie wspomnę. A jeszcze spacery, a to Park Zdrojowy, a to Norweski, a to wreszcie jakieś zakupy – pogoda, mając gdzieś astronomiczną późną jesień, od samego początku rozpieszcza słońcem.

Kuracjusze – część mniej więcej z mojej półki wiekowej, część starszych, ale i dużo znacznie młodszych. Albo naród już od młodości jest taki schorowany i musi się kurować, albo również przyjechał tu z puli, że sanatorium jest dla zdrowych. Ta druga wersja wydaje się bardziej prawdopodobna, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę tłumne wygiby na wieczorkach tańcujących (również nie trzeba nigdzie wychodzić, bo kawiarnię mamy na miejscu). Wprawdzie repertuar taneczny obejmuje głównie szlagiery disco polo, ale cóż, jakiś minus być musi.

A najbardziej podoba mi się mój pokój – jednoosobowy, „z pełnym węzłem sanitarnym”, mój azyl i oaza. Jestem kuracjuszką ekskluzywną. 😉 Oczywiście nie za friko, dawno minęły czasy, gdy sanatoria z pełnym programem zabiegowym i wycieczkowym oraz dojazd do nich były bezpłatne.
Co tam, to moje wczasy. Myślałam wprawdzie, że będą bardziej pisarskie niż sanatoryjne, ale i w tej wersji endorfiny aż mi buzują – i oby tak dalej.

4 komentarze do “PODOBA MI SIĘ BYCIE KURACJUSZKĄ

    • Mój kochany zaniepokojony mężu, spoko! 🙂 Gdybyś jak ja prowadził higieniczny tryb życia i ĆWICZYŁ, też by Ci się wydzielały endorfiny. 😀
      Dzięki za wpis, sprawiłeś mi miłą niespodziankę ❤

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.