„ZNAK” DAŁ MI ZNAK

czarny aniol Bardzo się cieszę, że dożyłam czasów internetowych i mogę w ten sposób kupować książki, a gdy w dodatku załapię się na promocję, moja radość jest tym większa. Parę dni temu „Znak” dał mi znak, tj. natrafiłam na promocję dzięki czyjemuś udostępnieniu na FB. I mam nowe książki, właśnie otrzymałam przesyłkę. Za cenę jednej książki w księgarni „fizycznej” mogłam nabyć aż trzy, pięknie wydane (dwie w grubych okładkach) – razem z kosztem przesyłki jedyne 37 zł z groszami. 😀

Czytać zatem będę o tym, jak Wojciech Mann nie został saksofonistą („Rock-Mann”) i w jaki sposób Janina Ochojska niesie pomoc ofiarom światowych konfliktów i katastrof („Świat według Janki”). Lecz to zamówienie zrobiłam głównie ze względu na książkę, jaką chciałam mieć najbardziej: „Czarny Anioł” Angeliki Kuźniak i Eweliny Karpacz-Oboładze.

Angelika Kuźniak jest mistrzynią biografii. Nie komentuje. Pozwala mówić swoim bohaterom i innym o nich, a czytelnik niech sobie wyrobi własny sąd. Podziwiam ogrom pracy i ilość zgromadzonego materiału, a potem mądrość wyboru i lekkość pióra, by książka zyskała ostateczny, fascynujący kształt. Oczywiście bohaterami nie są ludzie tuzinkowi, to słynne postacie – najogólniej powiedziawszy – ze świata kultury.
Przeczytałam „Papuszę” (mam własną), „Marlene” (z biblioteki), a najświeższą moją fascynacją była „Stryjeńska. Diabli nadali” wysłuchana w Trójce, kapitalnie czytana przez Annę Dymną.

„Czarny Anioł’ to opowieść o Ewie Demarczyk. Może się dowiem, dlaczego zamilkła, choć tego pewnie nikt do końca nie wie i nie to jest najważniejsze. Była Zjawiskiem. To widziałam i słyszałam na własne oczy i uszy i to zostanie na zawsze na płytach i taśmach filmowych.
Na nich unieśmiertelniono Artystkę. Z książki może dowiem się czegoś więcej o Ewie Demarczyk – człowieku.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.