ZGINĄŁ MI KSIĄŻĘ

baobaby O poszukiwaniach rzeczonego (i nie tylko o tym) napisałam dziś przed obiadem. Po obiedzie poszłam do ogrodu, ryć w malinach. Trzeba gonić mocno już ukorzenione chwaściory, choć pokrzywy to  (na szczęście?) nie baobaby, a mój ogród to (niestety?) nie asteroida B-612.
Jeśli lubicie „Małego Księcia”, zapraszam tu: https://kobietadomowa.wordpress.com/codziennie-choc-jedno-zdanie/gdzie-jestes-maly-ksiaze/

Z działki okołopisarskiej ponadto dwa njusy:

1. „Nowe Myśli” parę dni temu zamieściły moje opowiadanie „Prawą nogą”. Może pyszałek ze mnie – ale coraz bardziej mi się to opowiadanie podoba.  
Ponadto znalazłam się w stopce w/w NM – w dziale korekty. Incydentalnej! 😉

2. Projekt „Wykup słowo, druga edycja” ruszył już pełną parą. Wkrótce rozpocznie się wykup słów. Ustalono też ostateczny tytuł zbioru: „Nikomu się nie śniło”. Trochę było zawirowań z wyborem spośród kilku (prócz zatwierdzonego – „Senariusz(e)”, „Makiełki i hipnagorie” oraz „Makiełki i hipnofagi”).
Makiełki mi się kojarzą wyłącznie z poznańskim deserem wigilijnym, jaki serwowała nam Pelunia. Senariusz(e) w oczekiwaniach czytelnika zbyt kojarzyłyby się ze scenariuszami, a nie z opowiadaniami. Cieszę się więc, że na koniec Katja zarządziła: będzie „Nikomu się nie śniło” i koniec dyskusji. Poza tym tytuł ostateczny jest podobno najbardziej „marketingowy” z wszystkich rozważanych.
Aczkolwiek i tak temat snu, jakkolwiek by nie definiować tytułu, niespecjalnie mi leży. Ja jestem z tych, co wolą twardo stąpać po ziemi, zamiast wymyślać fantasmagorie.

2 komentarze do “ZGINĄŁ MI KSIĄŻĘ

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.