KRÓTKO I WĘZŁOWATO

logo-kobieta-64422420 Takie powiedzonko słyszałam w dzieciństwie z ust Peluni. Czemu węzłowato, a nie zwięźle, nie wiem, lecz z sentymentu używam tej właśnie formy.
Zatem:

1. Maj wyjazdowy i towarzyski dobiegł końca, za mną wycieczka socjalna, a zaraz po niej spotkanie nadariańskie z Muszyńskimi from London (i popędzili do Karpacza). Choć galopem, zarówno na wycieczce, jak i w naszych okolicznościach lubniewickich, wszystko się bardzo udało. Kiedy ja znajdę czas na obszerniejszą relację, może dopiero zimą?…

2. Przede mną wyjazd go Gubina na Wiosnę nad Nysą. Powód mam tyleż sentymentalny (ach, te dawne Wiosny…), co i pisarski. Zadebiutuję w czerwcowym biuletynie „Gubin i Okolice” fragmentami wspomnień o Peluni. Może za wcześnie się chwalę, więc na razie stawiam kropkę, choć jeszcze nie nad i.

3. Akcja Wykup slowo już z górki, wciąż nie wiadomo, czy się uda zebrać całą potrzebną kwotę, choć nie tracimy nadziei. Jeśli się powiedzie i na konto wpłynie odpowiednia ilość kasy, będziemy wymyślać senne teksty. A ja wciąż – zero dobrych pomysłów.

4. Za to poprawiam pomysły cudze. Do projektu dołączyła zwyciężczyni konkursu na senne opowiadanie, a dziesięć innych tekstów wyróżniono i ja teraz połowie z nich robię korektę. Sama się zgłosiłam, bo gdy inni promują projekt na wszelkie sposoby i dojścia, ja, bezdojściowa, niech choć tak się przysłużę.

majowe 176

5. Niemen nareszcie puścił! Mój dom tonie w zielonościach i bujnościach wszelkich. Widoki są takie, że nie sposób się nie pochwalić i nie zachwycać. Tyle że w tym zabieganiu nie mam czasu na odchwaszczanie, a wiadomo, deszcz najlepiej wspomaga bujność tzw. roślin niepożądanych. Może jutro mi się uda.

majowe 186

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.