KOBIETA MEDIALNA

kobieta medialna

14 lipca br. pojechałam do Torunia, bo szczęśliwie się złożyło, że mogłam to zrobić po drodze na Litwę – kompletnie się jednak nie spodziewając, że stanę się kobietą medialną. Krótko, bo krótko (i z cienkim głosikem – no, powiedzmy litościwie, że młodzieńczym) – ale doświadczyłam zaistnienia w toruńsko – bydgoskich mediach.

konferencja

Konferencję prowadził Maras, o projekcie (właściwie o obu, WS1 i WS2) poinformowała Katja, o wybudzaniu podopiecznych ze śpiączki opowiedziała szefowa fundacji „Światło”, a nasz główny bohater, Grzegorz, cieszył się z otrzymanego czeku. Mnie przydzielono rolę opowiedzenia, dlaczego wzięłam udział w projekcie. Janek, który był obecny na sali, stwierdził, że mówiłam z sensem. Ale i tak było mi trochę niezręcznie wyrabiać za pisarkę, gdy są w naszej grupie zasłużeńsi ode mnie. No cóż, skoro nie przyjechali…

czek

Kiedyś, jako młodzież licealna przygotowująca się w gubińskim domu kultury do konkursu recytatorskiego, zostałam nagrana, bym po wysłuchaniu siebie łatwiej mogła wyeliminować błędy. To wtedy pierwszy raz usłyszałam, jak dziecinnie brzmi mój przetworzony przez technikę głos. Z biegiem czasu on się nie obniżył, od dawna też nie palę, więc nie mam nikotynowej chrypki – i jeszcze dziś się zdarza, że odbierając telefon, słyszę pytanie, czy jest może w domu mama lub tata, bo ten ktoś po drugiej stronie myśli, że odebrało dziecko.

Mimo że przez długie lata występowałam przed słuchaczami, ba, był to mój codzienny chleb, nigdy nie miałam „zespołu sitka”.
A tu mi nagle – po części oficjalnej tej konferencji – media podetkały swe sitka pod nos. Plotłam jakieś emocjonalne pierdoły starszej pani, na szczęście to są fachowcy, więc przycięli, wycięli i brzmi to nie najgorzej. Oczywiście mam na myśli sens wypowiedzi, a nie brzmienie mojego głosu. Powiedzmy, że młodzieńczego. 😉

Macie ochotę posłuchać, zobaczyć, poczytać? Zapraszam:

http://www.radiopik.pl/2,45653,final-ogolnopolskiej-akcji-wykup-slowo-w-torunsk

http://bydgoszcz.tvp.pl/26157659/slowem-i-gestem-artysci-wspieraja-chorego-strazaka

http://ddtorun.pl/pl/572_ludzie/5710_nie_slowa_a_czyny_to_wlasnie_slowa_pomogly_grzegorzowi.html

http://www.tvtorun.net/movie/show?id=10190

6 komentarzy do “KOBIETA MEDIALNA

 1. Hanna Bilińska-Stecyszyn, pisarka domowa, kobieta wiekowa. Czyli cała Hania. Skromność/kokieteria/wulkan uroku osobistego. I ten głosik. Biada tym, którzy dadzą się na niego nabrać 😀 Ja się nie dałam!
  Tam wulkany, mogą się schować. Hania już dawno je pogoniła swoim ariańskim toporkiem.
  Niestety, u mnie na wsi londyńskiej nie wyświetlają się filmiki, ale mogłam „po radiowemu”. I bardzo mi się podobało. Szczytny cel, pomysłowa Katja, mam przeczucie, że o tej książce usłyszymy dużo więcej po publikacji i że będzie tym razem hitem empikowym, zasłużenie.
  Dobrze, że umieściłaś linki w jednym miejscu. Latały przed oczami po fejsie, tutaj można się skupić i wreszcie ogarnąć. Nawet jeśli tylko po radiowemu 🙂
  Gratulacje, Haniu medialna! 🙂

  • Zuzanna Bonin-Muszyńska, pisarka niedomowa, kobieta niewiekowa. Czyli cała Zuza. Itd. itp.
   Z linkami na mojej wsi nadariańskiej podobnie jak na Twojej londyńskiej. Dobrze, że choć z tym radiowym lepiej.
   Dziękuję Ci za gratulacje, kobieto takoż medialna, ba, medialniejsza ode mnie. 🙂

 2. Bez kokieterii, głos raczej jaki pamiętam, w normie osobniczej.;) W tle ,na planszy wspierąjacy strażacy z miasta Ł.,w którym mieszkam czyli podziwu godny solidaryzm zawodowy.W sumie coraz bardziej tzw.społeczeństwem obywatelskim się robimy choć może odwrotnie niż inne narodowości. Nie oddolnie,lokalnie a raczej globalnie w czym główna rola interneta.:) No i fajne doświadczenie i przygoda medialna dla kobiety domowej na prowincji. 😉

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.