W TRZECH PUNKTACH

jes

1. Moja grupa WS2 powysyłała swoje opowiadania do obróbki redaktorskiej. Przydzielony nam przez wydawnictwo redaktor zajmuje się głównie fantastyką i w ogóle jest ze świata o lata świetlne oddalonego od mojego. Ciekawe, co powie na bajeczki starszej pani – opowiastkę, w której wydarzenia dzieją się w czasie, gdy redaktora chyba jeszcze nie było na świecie.
Teksty czterech osób są już „obrobione” (autorzy, powiedzmy to tak, średnio zadowoleni), reszta czeka w kolejce. Ja jestem szósta, ale coś się jakby zacięło, może redaktor musi sprostać także innym zajęciom.

2. Festiwal fabuły w Poznaniu. Czyli powód, dla którego tam jadę na kilka dni. Tzn. taki powód spotkania wymyśliła nam Zuza. Bardzo się cieszę ze spotkania z nią, a co do fabuły, mam też wielką nadzieję na filmy fabularne. Dla mnie, kobiety lubniewickiej bezkinowej, to okazja, której nie mogę przegapić.

3. Simona. Ekstrawaganckie imię, artystyczne pochodzenie z rodziny Kossaków i przez całe życie deficyt miłości. Prawnuczka Juliusza, wnuczka Wojciecha, córka Jerzego, bratanica Magdaleny Samozwaniec i Lilki Pawlikowskiej Jasnorzewskiej. Miała być czwartym Kossakiem i nie umiano jej wybaczyć, że nie jest synem, a w dodatku nie ma talentu malarskiego. Jej matka (dziś może da się to wytłumaczyć szokiem poporodowym) mówiła: „Nie będę tego karmić. Zabierzcie to”, a ojciec zabraniał wstępu do swojej pracowni.
Nawet mężczyzna, z którym spędziła wiele lat – aż do śmierci – nigdy jej nie powiedział, że ją kocha. Ona zresztą, wychowana w zimnej rodzinie, też tego nie potrafiła.
„Simona. Opowieść o niezwyczajnym życiu Simony Kossak” Anny Kamińskiej, bardzo smutna książka, którą właśnie czytam.

PS – punkt 4. Już dawno miałam poinformować, że w biuletynie „Gubin i Okolice” nr 3 z września 2016 ukazała się druga część moich gubińskich wspomnień o Peluni. Mój tekst jest na stronie 64, oto link:http://www.spzg-gubin.pl/wp-content/uploads/2016/09/wrzesien-2016.pdf

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.