BUU…

sylwester-i-nr-032

W Trójce noworoczne „dobre zmiany” w porannej ramówce. Pogoniono komentujących dziennikarzy spoza redakcji. Jasne, nie będą się na antenie polskiego radia popisywać niezależni żurnaliści. Niech naród zna jedynie słuszną prawdę dopuszczoną przez media narodowe.

Skasowano też „Urywki z rozrywki”. To znaczy – „Urywkom” zmieniono porę emisji na wcześniejszą (6:50!) i będą to teraz „Urywki z kalendarza” (z udziałem m.in. Andrusa, dobre choć to). Nie wysłucham, bo wstaję zwykle o 7:30! Trudno. Ale rozumiem zamysł naczelnego redaktora Trójki, który te zmiany wykombinował. Im mniej słuchaczy usłyszy prztyczki Wojciecha Zimińskiego czy Filipa Jaślara pod adresem „dobrej zmiany” (również zmian w Trójce), tym bezpieczniej… 😦

W dotychczasowej porze dawnych „Urywków” Trójka będzie teraz nadawać przypominajki dawnych kawałków kabaretowo-satyrycznych. Dziś była Irena Kwiatkowska, ale mam obawy, że wkrótce na całego rozpanoszy się Marcin Wolski. Tak, kiedyś, wiele lat temu, autor trójkowych audycji, których słuchało się z radością. Dziś niestety idzie w stronę, z którą mi absolutnie nie po drodze, a jego najnowsze dzieło, telewizyjna „Szopka noworoczna” sprzed paru dni – żenada.

W piątkowe poranki następca Nogasia, Mateusz Matyszkowicz, po początkowym etapie, gdy jego książkowe rekomendacje leciały z taśmy, już rozmawia z Mannem – o ile można tę zdawkową wymianę zdań nazwać rozmową. Mann był bardzo sztywny – takie przynajmniej wrażenie odniosłam w miniony piątek.

Nic nie mam przeciw panu Matyszkowiczowi, prócz tego, że nie jest Nogasiem. Smutne jest to, że i Nogasia, obecnie w wersji on-line, już prawie nie słucham/oglądam. Co poradzę, że laptopowy ekranik i kiepska jakość dźwięku odbierają mi całą przyjemność? Zresztą ja i na większy, telewizyjny ekran rzadko spoglądam. Kocham wciąż tylko radio. Choć Trójka zmieniła się tak bardzo, bardzo…. 😦

A co z Piotrem Bukartykiem? Też potrafił dowalić politykom i rządowi – i to nie tylko temu z ostatniego nadania. Czy będzie nadal w piątki przynosił Wojciechowi Mannowi nowe piosenki? Czy może gdy na władzę podniesie rękę, odrąbie mu ona tę rękę i też wygoni z Trójki?

„Dobra zmiana” szaleje na całego.

„Spisane będą czyny i rozmowy”?

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.