SZTUKA KOCHANIA W LUBNIEWICACH, CZYLI TAK TU MAMY

W piątek, 10 bm. w sali Lubniewickiego Ośrodka Kultury pokazano licznie zgromadzonej ludności (w tym i mojej osobie) film Marii Sadowskiej „Sztuka kochania” (zdjęcie z fejsbukowej strony filmu).
Film miał premierę pod koniec stycznia, poprzedzoną sprawnie zorganizowaną promocją, więc tylko w krótkich słowach (bo może jednak ktoś nie wie) donoszę, że to historia życia Michaliny Wisłockiej i stoczonej przez nią batalii o wydanie podręcznika seksuologii „Sztuka kochania”.

Pokaz filmu poprzedziło spotkanie z reżyserką i z prof. Zbigniewem Izdebskim – seksuologiem, uczniem i przyjacielem Michaliny. Żałowałam, że spotkanie mniej miało charakter filmowy, a bardziej promocyjny, ale taki był jego cel. Promocji moich pięknych Lubniewic nigdy dość.
A Marii Sadowskiej i Zbigniewowi Izdebskiemu Lubniewice zawdzięczają wiele.
To choćby, że z inicjatywy profesora otwarto tutaj Park Miłości im. Wisłockiej. A w trwającym dwie godziny filmie, pokazującym niemal całe życie Wisłockiej, sceny z Lubniewic – to aż pół godziny!

Bo to dzięki Lubniewicom i przeżytemu tu romansowi z ognistym marynarzem Jurkiem powstała jej „Sztuka kochania”.
O tym już od dawna ćwierkają wszystkie ptaki nie tylko w naszej gminie, ale co szkodzi znów przypomnieć. Jak i to, że wśród statystów na ekranie znalazło się też kilkoro lubniewiczan. 

A „Zamek” jaki ładny! 

Jak za dawnych fwp-owskich lat. 😉

Główna bohaterka filmu, grana przez Magdalenę Boczarską, ogląda panoramę Lubniewic z wieży zamkowej i wzdycha „Jak tu pięknie”… ❤

O kreacji Magdy Boczarskiej tyle już napisano, że nie będę oryginalna. Jest znakomita. Doskonały jest też Eryk Lubos jako Jurek. Ich sceny miłosne też są przepiękne. Jakże zresztą mogłyby nie być, skoro rozgrywają się w takiej scenerii?

JAK TU PIĘKNIE…

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.