A ŹRÓDŁO, A ŹRÓDŁO WCIĄŻ BIJE

Od pierwszego dnia świąt bożonarodzeniowych mamy w domu wyciek. Coś gdzieś skądś ciecze, wsiąka i nasącza, a nawet już pokapuje. Dziś, piątego dnia po starcie, wyciek obejmuje swoją połacią już całkiem spory obszar.


W święta nie wypadało kuć w kafelkach i w betonie, więc mąż zaczął w środę. Wspomaga go (myślą i czynem oraz udostępnieniem stosownych narzędzi) nasz ulubiony hydraulik – jednakowoż źródło wycieku nadal pozostaje nienamierzone. I jak w piosence Kaczmarskiego – wciąż bije…
Tylko gdzie???
Chociaż Janek już od wczoraj twierdzi – niczym pewien prezes – że jest już blisko prawdy, prawda owa wciąż się nie chce odkryć. Za to odkrywają się coraz większe fragmenty łazienki do remontu. Że już o wyłączeniu jej z użytku i zapyleniu nie wspomnę.

Więc na koniec roku życzyłabym sobie – i nam tego wszyscy życzcie – zlokalizowania i usunięcia awarii.

A Wam, Kochani Czytelnicy, niech w nadchodzącym roku biją wyłącznie źródła zdrowia, miłości i radości.

PS – Miałam napisać tekst o postanowienio-niepostanowieniach na nowy rok, a tu się źródło wybiło na pierwszy plan. Też niezły temat. 😉

PPS – Mam najdzielniejszego męża na świecie.

8 komentarzy do “A ŹRÓDŁO, A ŹRÓDŁO WCIĄŻ BIJE

 1. Chyba, sorry zauroczyłam bo na widok jednego z ostatnich zdjęć domu pozazdrościłam, że tak się świetnie trzyma(dom) i wcale ale to wcale nie potrzebuje remontu,lub choćby zwykłego „poprawienia makijażu”. No i masz! P.S. Pozdro dla najdzielniejszego męża na świecie. 🙂

  • Nie zauroczyłaś. Małe chińskie rączki zrobiły taki bubel. Bo wyobraź sobie, akcja już czwartego (!) podtapiania dzieje się wciąż z tą samą rurą. Która miała być wieczna, a ma kaprys rozszczelniać się co rusz na innym odcinku! O tym, że raz nawet skutkowało to zdjęciem kawała podłogi w salonie i wielką dziurą w betonie (Janek naprawdę jest dzielny), nawet nie wspomnę. 😉
   Ten najnowszy wyciek na szczęście już namierzony, a nasz ulubiony hydraulik nieoceniony – więc w rok 2018 wstąpimy suchym krokiem (choć w rozbebeszonej łazience).
   Czego i Tobie życzę. 😉
   Pozdrawiamy i DO SIEGO! ❤

 2. Haniu,

  uff, z komentarzy dowiaduję się, że źródełko namierzone!

  W Paryżu śledziłam z zapartym tchem jego losy i ciągle namierzone nie było.

  Gratuluję Jankowi, jego pracowitym, mężowiskim rączkom. Oraz „unbekannterweise” rączkom pana Radka.

  Czy pocieszy Cię fakt, że w Wersalu też sobie nie radzili i do dziś nie radzą z kanalizacją…? Ichnie słynne fontanny ponoć zawsze przysparzały kłopotów, do dziś nie uporano się z renowacją. Ale i przysłowiowa woda w kranie (przecież to największy pałac w Europie, rezydencja w porywach dziesięciu tysięcy dworzan z przyległościami oraz gości) nie zawsze była dostępna; akweduktów ciągnących ją z daleka nigdy nie ukończono, niektóre stały, porzucone, przez dziesięciolecia w szczerym polu, skądinąd dodając mu urody, i marniały.
  Dworzanie, jak na kulturalnych wersalczyków przystało, odlewali się w związku z tym, gdzie popadło, po klatkach schodowych (na nich najwyraźniej wzorują się polskie dresy z blokowisk).

  Pocieszyłam Cię choć troszkę…?
  😉

  • Pocieszyłaś oraz ucieszyłaś. Dzięki! ❤

   A także uraziłaś – ale nie nas, tylko (cytuję Janka) trzon narodu polskiego, bo jak można nazwać go dresami lejącymi po blokowiskowych klatkach? Toż on sam kwiat i sól z soli! 😉 😀

   DO SIEGO, Zuzanno oraz M & M. ❤

 3. Współczuwam się z Wami. Na szczęście Jan jest Wielkim Naprawnikiem (nie przekręciłem?), i da radę. Jako ten Makgajwer, którego spływową operację okularniczą zapamiętam na zawsze. Parę dni temu dokonał On innej operacji-rozebrał doszczętnie, do najmniejszego pizdryka, aparat fotograficzny znanej marki, usunął feler i złożył. Aparat działa.
  Co się tyczy kulturalnych wersalczyków: nie tylko „odlewali się, gdzie popadło”, 🙂 ale i stawiali w ten sam sposób kloce, bądź nadawali paczki. Ależ tam musiało schodzić „odekoloń”!
  Dużo dobra Wszystkim w 2018!

  • Tak, Naprawnik – nie pokręciłeś.
   Rura już Jankiem i Radkiem wymieniona, wyciek wysycha, a kachelkami zajmiemy się ponoworocznie.
   Wersalczycy fe, zaś Makgajwer – MISZCZOSTWO świata!

   Dużo dobrego wzajemnie. 🙂

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.