TAK TU MIEWAMY (ZIMĄ)

„Tak tu mamy” – moje internetowe hasło; kiedyś naszoklasowe, od kilku lat fejsbukowe. Komentarz do zdjęć prezentujących piękno Lubniewic i okolic. Często powtarzany, może nawet nadużywany.
Ale tak mnie zawsze cieszy, tak mnie kręci, że TU MIESZKAM.
Że TAK TU MAMY. Lub miewamy. 😉

Dziś jest zimowo. W lutym to niby żadna sensacja, lecz od pewnego czasu doświadczamy zim „zamałozimowych”, bez śniegu i z temperaturami mocno dodatnimi. Nie twierdzę, że kocham zimę. Przeciwnie. Nie lubię marznąć, irytuje mnie konieczność wkładania na siebie cebulowej warstwy przyodziewku, przygnębia brak słońca. Lecz im coś ma się rzadziej, tym bardziej się to ceni.
Więc gdy wczoraj wielkimi płatami przez pół dnia sypał śnieg i dzięki nocnemu mrozikowi do dziś się utrzymał, a na spacerze w słońcu, w lesie nadjeziornym było tak pięknie… jak tu się nie cieszyć? 😀

Reklamy

3 komentarze do “TAK TU MIEWAMY (ZIMĄ)

 1. Pięknie tam macie.
  Jezioro w zimowej szacie to jeden z moich ulubionych krajobrazów.

  U nas też blisko zera. Czarno. Kiedy biegałam w parku, nawet zielone papugi wydawały się czarne w zapadającym zmroku. Lepiej było je słychać niż widać. Trochę nieziemskie to wszystko. Ach, i jeszcze słońce pożegnało się z dniem dramatycznie. Nagle drzewa i bloki za płotem oblała krew. Megadramatycznie.

  Może to Żulczyk.

  • Żulczyk jak nic! – zażulczykowałaś się. Mega. 😉
   U nas nadal mroźno, biało i słonecznie. Niedługo będzie można śmigać po lodzie (niekoniecznie „na łyżewkach w dal, choć wyskoczy guz na czole, nie będzie mi żal”, bo np. ja nie umiem). Wpadniesz? ❤

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.