DWA OSKARY TO ZA MAŁO

Film „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri” miał siedem nominacji. Dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej, dla dwóch aktorów drugoplanowych, dla najlepszego filmu, a ponadto za muzykę, scenariusz i montaż.
Zdobył dwie statuetki, o tym już pisałam – otrzymali je Frances McDormand i Sam Rockwell. Nie widziałam zwycięskiego „Kształtu wody” ani żadnego, poza „Billboardami” i „Vincentem”, z oskarowych filmów, nie mam porównania, więc nie będę się mądrzyć. Jednak żal mi, że nie nagrodzono scenariusza, bo jest po prostu doskonały.
No i oczywiście doskonale zagrany.

Minęło kilka dni od wyjazdu do Kina 60 Krzeseł i moje refleksje nie są już tak świeże. Niespisane od razu, rozpierzchły się, przysypał je troszkę dzisiejszy śnieg, już ich nie połapię i nie skleję w całość. Część tylko udało mi się odtworzyć. Może i dobrze, bo po co zanudzać przydługim tekstem. A com złapała, zapisałam tu:
https://wp.me/P3waVI-1dn

UWAGA! Kto nie widział filmu, niech nie czyta, bo to spoiler. 😉

2 komentarze do “DWA OSKARY TO ZA MAŁO

  1. Haniu, swoim wpisem o wyciągnięciu Janka do kina w niedzielę przedoskarową tak mnie zmobilizowałaś, że obejrzałam w poniedziałek pooskarowy „Billboardy”, a we wtorek, czyli dziś, „Kształt wody”. Zaraz idę dalej, bom ciekawa Twoich uwag! 🙂

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.