GANZ SPONTAN

… jak mawiała Evelyn (zwana przez nas Eweliną), nasza przyjaciółka z West Berlin, gdy wraz z mężem swym Stefanem podejmowali decyzję o wpadnięciu do Lubniewic.
Bardzo nam się to „ganz spontan” podobało, że takie untypisch, wszak stereotyp postrzega Niemców jako nicht spontan, a tu proszę.

Śladem Eweliny dzisiaj ja tuż po śniadaniu ganz spontan wymyśliłam wyjazd do Pustkowa. Nawet byłam gotowa jechać natychmiast! Bo na co tu czekać, skoro właśnie untypisch odbywa się majowe lato i nie wiadomo, co będzie pod koniec sierpnia, gdy zwyczajowo odwiedzamy naszą ulubioną nadbałtycką metę. Ale Janek tradycyjnie rzucał mi kłody i ostygłam w tych zapędach. Zresztą dodatkowo ostudziła mnie świadomość, że nadchodzi weekend bożociałowy i nieprzebrane tłumy rodaków w taką pogodę jak nic obiorą kurs nad morze, zatem bezpieczniej będzie pozostać nad Arianką.

Więc po tym ostudzeniu poszłam się zgrzać przy cięciu krzaków i odchwaszczaniu (upały nadal sakramenckie), podczas których to czynności przyszedł mi do głowy pomysł na tekst o bluszczyku kurdybanku. Jeśli znowu nie odłożę na zaś, może niebawem go popełnię.

A do Pustkowa kiedy? Może latem czerwcowym? Już wprawdzie nicht spontan, ale niechby! 🙂

2 komentarze do “GANZ SPONTAN

 1. Niemieckie „ganz spontan” nie jest takie „ganz”. Doświadczałam na własnej skórze. Było czasem „ganz genau” planowane.
  🙂
  Więc nie desperuj, tylko planuj na czerwiec („pomidorowiec”?) wyjazd do Pustkowa (które wcale nie jest takie puste jak Piaski!).
  😀

  • Pustkowo jest pustawe, a BYWA puste.
   Piasków (Piasek?) nie znam, to się nie będę mądrzyć.

   Co do czerwca, który jest tuż, nie wiem, bo się właśnie okazało, że mamy w domu (w piwnicy) kolejny wyciek! I jak Janek zacznie go namierzać, najpierw logistycznie, potem ręcznie… To nam zejdzie do lipca jak nic. 😦

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.