KACZKA NIEPODLEGŁOŚCIOWA Z PACYFKĄ

Jabłka na zdjęciu mają kształt pacyfki, wystarczy wyobrazić sobie dodatkowe elementy tego znaku.
Ciekawe, czy marsz z okazji Stulecia Niepodległości w naszym podzielonym kraju, w stolicy, w której już nie wiadomo, czyje na wierzchu, będzie świętowaniem pokojowym? Oby.

Nigdy nie przepadałam za marszami, ale jako młodzież chodziłam na nie z okazji świąt państwowych. Nie z pobudek ideologicznych ani dlatego, że kazali, przymuszali – co tu kryć czy robić z siebie etośnicę, na tych pochodach spotykała się młodzież szkolna z całego miasta, więc to była przede wszystkim okazja towarzyska.
Jako dziecko lubiłam też, gdy wojsko odpalało te różne salwy honorowe i race.
Lecz parady wojskowe to nie moja bajka. Nawet gdybym mieszkała w Warszawie, nie wiem, czy rajcowałyby mnie te przejazdy pancerne, defilady różnych jednostek naszej armii, pokaz broni. Mnie się jednak broń kojarzy głównie z wojną.

 Wolę śpiewać. I z okazji 11 Listopada śpiewam od wczoraj. Wprawdzie w durnowaty sposób pomyliłam godzinę szkolnej akademii i gdy przyszłam, było już po najważniejszych częściach uroczystości (odżałować nie mogę, że ominęło mnie tyle wzruszeń) – lecz wieczorem nadrobiłam to z nawiązką.

W naszym domu kultury, na koncercie zespołu 4 GramY J. Yaniny Iwańskiego, wykonującym piosenki, które znamy i pamiętamy. Ja w każdym razie pamiętałam je wszystkie, zresztą sporo ludzi na sali też – i śpiewaliśmy wraz z zespołem „Biały krzyż”, „Wiem, że nie wrócisz”, „W co mam wierzyć”, „Ocalić od zapomnienia”, „Tolerancję”, „Wielkie podzielenie”, „Oprócz błękitnego nieba” i masę innych hitów.
Dziś rano na jeszcze bardziej patriotyczną nutę pośpiewałam sobie wraz z Radiem Zachód, a teraz, jak już od kilku lat, szykuję się na występy chórów w Gliśnie.
Jutro zaś uczcimy Stulecie Niepodległości kaczką niepodległościową. Kaczkę przepyszną podają w jednej z lubniewickich restauracji. Szkoda, że nie gęś, ale może jeszcze wszystko przed nami.

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.