OCHŁODZENIE

Lipiec z nadupalnego przeszedł w chłodny. Można oddychać. Szkoda tylko, że deszczu wciąż czekamy jak ta kania, a on nic!
Nie zwyciężyłam w konkursie, na który wysłałam zbiór opowiadań (wczoraj mi się przypomniało i sprawdziłam wyniki). Co przyjmuję chłodno i bez rozczarowania.
Skończyłam korektę tekstów o Kosarzynie – podesłał mi je ongi Naczelny biuletynu „Gubin i Okolice”.
W tymże biuletynie – w najświeższym numerze – się ukazałam w dwóch tekścikach (bo nieco skróconych względem oryginału). Wspomnieniowych – tak je nazwijmy. Obydwa są na moim blogu („To idzie młodość” i „Mój Gubin”).
Rzuciłam okiem na wiersze poetów lubniewickich, które mają się ukazać w specjalnym zbiorze. Właściwie – poetek. Bo to same panie. Ja również dorzuciłam tam parę swoich wierszyków (też wybranych spośród zamieszczonych na blogu).
O tym wszystkim donoszę stosownie do pogody za oknem, czyli bez szczególnego żaru. 😉

Ale o 6. lipca napiszę entuzjastycznie. 😀
Od paru lat czczę swoje urodziny wedle swoich zasad (także organizacyjnych). Właściwie wcześniejsze „ucieczki od urodzin” też były formą „obchodów”.
W sobotę świętowałam w Łagowie. Na pamiątkę czczenia z ubiegłego roku.
Łagów był tłumny, choć nie aż tak, jak podczas ubiegłorocznego zlotu harleyowców. Na zamku (najpierw doń przymiarka obiadowa) – wesele, cały obiekt zajęty. Zatem obiad i tym razem w karczmie „Podzamcze” (ceny niższe niż u nas, ja nie rozumiem, czemu w Lubniewicach taka drożyzna). Lody też w tej samej cafe co w lipcu’18.
A na deser prawdziwa uczta – finałowy koncert 7. Lubuskiego Festiwalu Muzycznego w łagowskim, szczelnie wypełnionym publicznością amfiteatrze.
To był bardzo piękny dzień.

Teraz czas, by się w ramach detoksu odinternetować, bo za dużo znów siedzę przed kompem. Ochłodzić. Całkiem dosłownie zresztą – zanurzyć stopy w chłodnym Bałtyku. Wybieramy się na parę dni do Kołobrzegu.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.