HANIA DESZCZOWI RADA

Ech, hałasuje deszcz!
Trawa deszczowi rada.
Szczęśliwy, szczęśliwy deszcz,
bo się może wypadać.

Tekst zamierzałam napisać wczoraj, ale była znajoma z wizytą (i ze śliwkami!), a potem już mi się nie chciało. I tytuł oraz cytat z tej samej „Kroniki olsztyńskiej” Gałczyńskiego też miały być inne. O lata złotych nogach, które już się szykują do drogi, i z prośbą „zaczekaj chwilę”. Ale obudził mnie deszcz „jak kroki żołnierzy po zielonej ulicy”. Deszcz!!! Zjawisko od tak dawna wyczekiwane, że niemal zapomniane. W dach mi bębni „wesoła młócka deszczu” i „po polach hula” (zaariańskich).
Nie jest pięcioma kroplami z burzowej chmury, która ledwie musnęła niebo nad naszym domem i poszła na Świerzawę. Nie jest mizerną mżawką, dla której nawet nie warto otwierać parasola. Jest solidnym, rzęsistym, stanowczym i zdecydowanym deszczem, pełnoprawnym i pewnym siebie.
„Ale ładnie pada”, mówi mąż.
Niech sobie pada i pada, tak dawno go nie było.

PS – dołączam fotkę  najnowszych poczynań bandy Zenobiusza, która naszą tamę na Ariance usiłuje przerobić na swoje kopyto.

4 komentarze do “HANIA DESZCZOWI RADA

 1. Skoro banda Zenobiusza ma „wyższe” od Was uprawnienia melioracyjne, to trzeba zaakceptować jej poczynania. A deszcz… ? Niech pada i pada i pada … ❤

  • Niestety – wygląda na to, że właśnie się wypadał. 😦
   Zaś co do bandy – już dawno pogodziliśmy się z jej wierzbocięciem. Lecz biegu naszej rzeczki będziemy bronić jak niepodległości!!! 😉
   Pozdrawiam, Aniu. ❤

 2. U nas też zapowiadano na dziś ulewne deszcze, ale niewiele w tym było prawdy. Pokropiło, pojesienniało na chwilę, od jutra wraca lato.

  Jadłam w Polsce pyszne boczniaki, może pora do nich przywyknąć…?

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.