POETKA MIEJSCOWA

 W sobotę 14 bm. w lubniewickim DK czciliśmy 70-lecie naszej biblioteki. Impreza była godna i uroczysta, jak przystało na taki jubileusz. Szczególnie fetowano Martę, obecną szefową biblioteki; jak najsłuszniej, bo ona jest naprawdę super – pracowita, kreatywna, energetyczna. Oczywiście wspomniano i uhonorowano również poprzednich pracowników biblioteki, na przestrzeni jej dziejów (inicjatorem i założycielem był mężczyzna, potem pracowały już same panie) – a szczególnie nieżyjącą już panią Morawcową, legendę lubniewickiego bibliotekarstwa i bez mała instytucję kultury.
Przy okazji odbyła się promocja wydanego przez naszą bibliotekę tomiku „Poezja w moim sercu. Poesie in meinem Herzen”. To antologia wierszy autorów z Lubniewic i Schöneiche bei Berlin (obie miejscowości już od dawna współpracują ze sobą). Tomik mieści wiersze dwunastu autorów, po stronie polskiej same panie (7), po niemieckiej sami panowie (5).
Jedną z tych polskich autorek jestem ja (również korektorką polskiej części). Choć właściwie nie mam się czym chwalić, – wszystkie zaproponowane przeze mnie wierszyki wybrałam stąd, z zakładki https://kobietadomowa.wordpress.com/limeryki-moskaliki-i-inne-glupie-wierszyki/. Ale dla porządku dodam, że doszły do mnie już głosy paru osób, którym się te wierszyki bardzo spodobały.

Tak więc, prócz bycia pisarką domową, dałam się też poznać Lubniewicom jako poetka miejscowa. 😀

/Wszystkie zdjęcia (zamieszczone na fejsbukowej stronie Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Lubniewice) autorstwa Krzysztofa Nesterowicza/

PS – …A ponieważ to był dzień, w w którym urodziła się moja wnuczka, to ja do niczego innego nie miałam głowy i dopiero w ostatniej chwili sobie przypomniałam o jubileuszu i poleciałam do DK – na rowerze i niemal prosto od garów. 😉

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.