WALC W ALEJKACH

Świętowaliśmy wczoraj z Jankiem kolejną rocznicę. Nie do wiary, że znowu minął rok! Na alejkach naszego życia tańczymy wspólnie już 43 lata. Z tym, że „tańczymy” jest nadużyciem, gdyż Janek nie tańcor (umie! ale nie lubi).
Uczciliśmy rocznicę należycie, kwiatkowo i „Bryzowo” – pycha sandacz i równie pycha piwo „Lubniewickie”.  😀
Wieczorem zaś obejrzeliśmy w tiwi bardzo dobry film niemiecki „Walc w alejkach” („In den Gängen”). Bohaterowie w „alejkach” ogromnego marketu „tańczą” na wózkach widłowych…
Jak na wieczór naszej rocznicy – obraz mało radosny. Poenerdowska potransformacyjna niewesoła „prosta historia” Christiana i jego nowych znajomych. Chwyta za serce.
Z drugiej strony – tym się cieszymy, że bilans 43 lat wypadł nam o wiele lepiej niż np. bilans życia Brunona, innego z bohaterów filmu.

Na rok 44 i następne życzę nam zdrowia. 🙂

4 komentarze do “WALC W ALEJKACH

 1. „Gdyby przyszłość istniała, konkretnie i odrębnie, jako coś rozpoznawalnego przez mocniejsze umysły, przeszłość nie byłaby tak podniecająca; oczekiwania wobec niej wyrównałyby żądania wobec przyszłości. Człowiek mógłby usiąść okrakiem na na samym środku deski do huśtania, zastanawiając się nad tą czy ową rzeczą. Mogłaby to być dobra zabawa.”

  (Vladimir Nabokov „Transparent Things”, 1972, tłum. – ja)

  Przyszłość istnieje. Piszecie ją wolą bycia razem. Zawoalowany cytat już stał się przeszłością, już go strawiłaś Ty. Zaraz przeczytasz Jankowi te arcymądrości; może się nad nimi pośmiejecie, może zapłaczecie.

  W małżeństwie siła – miłego wymyślania wspólnej przyszłości. Wielu lat siedzenia okrakiem na huśtawce pomiędzy było a będzie (Jankowi zaleca się specjalną podusię). Zdrowia i szczęścia!
  Wasza Z.
  ❤ ❤

  • Zuzanno Kochanno,
   Przyjaciółko,
   Przekładowczynio naszo,
   Kwiatuszku świeżo rozwinięty z pączka i wkrótce Kwiecie dziennikarstwa londyńsko-warszawskiego!
   Jesteś przekochana, DZIĘKUJEMY! ❤ ❤

 2. Moi Drodzy,
  ja raczej nie literacko, a realistycznie serdecznie Wam gratuluję wspólnie spędzonych lat
  (to niezwykłe jak ten czas szybko mija) oraz życzę następnych wielu udanych dni i kolejnych wspólnych lat w zdrowiu i szczęściu przepełnionych miłością (na dobre i na złe), a także wieloma osiągnięciami osobistymi i rodzinnymi.
  Serdecznie pozdrawiam
  Ula

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.