TRÓJKA – RADIO MUZYCZNE

Fot. Polskie Radio

Dla mnie to nawet nie jest trujka, jak już od dłuższego czasu piszą ci, którzy wskutek „dobrozmianowych” szachrów-machrów w obsadzie tej stacji przestali jej słuchać.
Ja słucham. Tzn. nadal co rano na prawie cały dzień włączam radio (bo wieczorem czasem oglądam tv). Gdy się coś pokochało przed 50 laty, to długo jest się wiernym…
Na wiadomości uszy wyłączam, po co się denerwować. Od dawna są „reżimowe”, wybiórcze, choć udają, że obiektywne.
W ogóle Trójka od wielu dni udaje, że jest Trójką.
Proces odchodzenia z tej stacji dziennikarzy, zwolnionych lub takich, którzy sami odeszli, zaczął się po nastaniu „dobrej zmiany”, zwanej też „kaczystanem”. Nie zliczę, ilu fajnych dziennikarzy się pożegnało, ile ciekawych audycji zniknęło z anteny.
Piątkowej „Listy przebojów” nie słuchałam już dawno, wyrosłam z niej. Ale Trójka w ogóle bez Niedźwieckiego? Zrezygnował, oskarżony o oszustwo w związku ze zwycięstwem na „Liście” antykaczyńskiej piosenki Kazika, gdy naczelny omal nie skichał się w gacie ze strachu i kazał „coś z tym zrobić”.
I posypała się lawina odchodzących. Kaczkowski, Metz, Kydryński, Chojnacki, Szydłowska, Obszańska, Stelmach, Baron, Wrona… Tylu ich, że podaję same nazwiska, bo długo by wymieniać. A wcześniej przecież Wojciech Mann i Anna Gacek, a jeszcze wcześniej też wielu – Nogaś, Sosnowski, Andrus, Drozd, Bugalski..
Nawet Beata Michniewicz, ta od rozmów z politykami, dziś poszła na urlop.

Od paru dni Trójka jest koncertem życzeń i w ogóle nadawaniem piosenek. Już nawet nie puszczają na antenie głosów wsparcia od wiernych słuchaczy.
Puszczają dymy. Że niby wszystko jest okej, bo pandemia, więc „zostańmy w domu z Trójką”, ale przecież przetrwamy…
Otóż nie. Trójki już nie ma. Jest jakieś nie-wiadomo-co. Radio muzyczne. Nawet nie muzyczne. Piosenkowe.

Mnie to nawet odpowiada, słuchać od rana do wieczora tylu starych dobrych przebojów, zwłaszcza polskich.

Ale umówmy się: TO NIE JEST TRÓJKA. 😦
Taką piękną zabaweczkę mi zniszczyli! 😦 😦 😦

PS – godz. 16:03 – właśnie ogłosili na antenie, że redaktorem naczelnym został Strzyczkowski. Pogonili Kowalczewskiego. Ale dla mnie to jest nadal tylko puszczanie dymów, bo ta heca z Trójką poszła już o jeden most, ba, o dziesięć mostów za daleko…

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.